Lotnisko Warszawa Okęcie

Lotnisko Warszawa Okęcie

Pierwszym lotniskiem co do wielkości i liczby obsługiwanych pasażerów jest lotnisko Warszawa Okęcie. Poświadczeniem tych słów są statystyki – obsługuje ono około 36% ruchu lotniczego w kraju. W świadomości społeczeństwa utrwaliły się także inne nazwy – Lotnisko Chopina w Warszawie (o kodzie WAW oraz EPWA), a w obiegu międzynarodowym „Warsaw Chopin Airport”. Nazwa, a raczej nazwy pochodzą od położenia lotniska – na osiedlu Okęcie, w dzielnicy Warszawy Włochy.

Komunikacja z lotniskiem jest bardzo dobra. Podróżni nie mają problemu dostaniem się na terminal – mogą wykorzystać dowolny środek transportu (samochód – również ten wypożyczony w wypożyczalni, taksówkę, autobus, pociąg). W okolicach lotniska znajduje się również dużo parkingów, na których bezproblemowo można stacjonować nawet kilkadziesiąt dni.

Przed podróżą, oprócz sprawdzenia posiadanych dokumentów, informacji dotyczących bagażu i przewozu różnego rodzaju przedmiotów, upewnij się, że wybrałeś najekonomiczniejszy środek transportu, komfortowy i wygodny. Polecamy wybór samochodu osobowego pod wynajem z możliwością rezerwacji w wypożyczalni aut online.

Linie lotnicze z lotniska Warszawa Okęcie

Wśród przewoźników przylatujących i wylatujących z portu lotniczego Chopina wymienić można:

A. rozkładowe linie lotnicze, m. in.: Aer Lingus, AirBerlin, AirFrance, Alitalia, British Airways, Fly Emirates, KLM, PLL LOT, Lufthansa, Norwegian, SAS, Wizz Air;
B. czarterowe linie lotnicze;
C. przeloty cargo (DHL, FedEx, SprintAir, TNT, Ups).

Kierunki lotów z portu lotniczego Chopina w Warszawie

Oprócz lotów do krajów europejskich (Anglia, Włochy, Francja, Niemcy, Holandia, Chorwacja, Czechy, Hiszpania i in.), przewoźnicy oferują również połączenia na inne kontynenty (Stany Zjednoczone, Ameryka Łacińska, Chiny, Japonia, Indie, Afryka i in.).