Auto zastępcze z OC Warszawa

      Możliwość komentowania Auto zastępcze z OC Warszawa została wyłączona

Ostatnimi czasy co raz częściej mogliśmy usłyszeć, że po wypadku osoba poszkodowana skorzystała z opcji wynajęcia auta z OC sprawcy. Niestety ubezpieczyciele nie byli później zbyt chętni do zapłaty za ten sposób zadośćuczynienia tłumacząc się na przykład, że nie prowadzimy działalności gospodarczej, tak więc auto nie jest nam niezbędne. Oczywiście takie sprawy próbowano rozwiązywać w sądzie, ale zazwyczaj proces taki bardzo się przedłużało, a sędziowie mieli problem jak rozwiązać takie spory. Dopiero uchwała Sądu Najwyższego rozwiązała problem wielu poszkodowanych osób, które chciały wynająć auto zastępcze. Sąd stwierdza w nim, że każdej osobie należy się zwrot kosztów za wynajem auta na czas likwidacji szkody, bądź wypłaty odszkodowania i zakupu nowego pojazdu. Oczywiście nie ma tu ustalonych konkretnych terminów, ale warto też w miarę szybko podejmować decyzje tak by firma ubezpieczeniowa nie mogła zarzucić nam opieszałości.

Auto zastępcze z OC Warszawa

Oczywiście nie możemy liczyć na to, że przez okres kiedy nasze własne auto będzie w naprawie to my za pieniądze z OC sprawcy wypożyczymy jakąś super limuzynę. Kala wynajętego auta nie może być wyższa od naszego, a warto zwrócić również uwagę na stawki za wynajem danego pojazdu. Jeśli stawka będzie za wysoka to ubezpieczyciel może nie wypłacić nam późniejszej rekompensaty. Dlatego warto też jeśli korzystamy z opcji wynajmu auta zastępczego z OC sprawcy kolizji w PZU, Ergo Hestii czy innego ubezpieczyciela, warto spytać danej firmy o zasady takiego wypożyczenia. Nie wszystkie firmy też rzucają kłody pod nogi osób poszkodowanych; ponieważ samochód zastępczy z OC staję się obecnie normą w kraju dlatego część firm sama proponuje wynajem auta z konkretnej wypożyczalni lub też posiada własną flotę pojazdów.

Warto więc być świadomym swoich praw, zwłaszcza jeśli jesteś poszkodowani, pamiętajmy jednak, że w przypadku gdy staramy się o jakieś pieniądze czy to jest zwrot za wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy czy wypłata odszkodowania za kolizję itp. to powinniśmy udokumentować wszystkie nasze działa, czyli zbierać wszystkie faktury, rachunki, a wtedy nie będziemy mieli większych problemów z odzyskaniem naszych pieniędzy.